Postacie

Tutaj będę pojawiać się opisy postaci występujących we wszechświecie ISETu, posegregowane alfabetycznie.


Imię: Abzazabi Abzazab Azb
Rasa / Narodowość: Anahibianin
Zawód: astroinżynier i kosmolog
Wygląd: białe włosy w lekkim nieładzie, czerwone oczy, długie rzęsy, jasna skóra, niezbyt wysoki.
Debiut: rozdział V

Początkowo nieśmiały niezbyt pewny siebie. Jest bardzo łagodnie usposobiony i dość uczuciowy. Czasem nie radzi sobie z presją. Fascynuje go kosmos i wszystko, co z nim związane. Cechuje go ogromna żądza poznania i uwielbia nowe rzeczy, nawet jeśli są dość trywialne. Ma też wysokie zdolności adaptacyjne, czym nadrabia braki w tężyźnie fizycznej. Jest synem głowy państwa. Ponieważ pochodzi ze śnieżnej planety, świetnie jeździ na nartach.


Imię: Broko
Rasa / Narodowość: Mouk
Zawód: agent służb specjalnych
Wygląd: drobna sylwetka, niski wzrost, duże oczy i mały nos, krótkie, ciemnobrązowe włosy
Debiut: Rozdział I, Wyzwania

Świeżo po Akademii, Broko jest najmniej doświadczonym członkiem zespołu Derksa. Mimo młodego wieku, wiele potrafi. Nie należy do siłaczy, ale jest bardzo zwinny i szybki. Choć Derks dostrzega w nim ogromny talent, Broko ma problemy z pewnością siebie i łatwo ulega emocjom. Jest jednak zdeterminowany, by dać z siebie jak najwięcej i twardo brnie do celu.


Imię: Bumaga
Rasa / Narodowość: Mouk
Zawód: oficer elitarnego oddziału
Wygląd: białe, nieco podniesione włosy, piwne oczy, sympatyczny wyraz twarzy, średni wzrost.
Debiut: Rozdział IX, tom II

Bumaga należy do Białego Oddziału, czyli najbardziej elitarnej jednostki w kraju. Jest świetnym wojownikiem i mentorem Derksa. Mocno doświadczony przez życie, po przejściach, które odbiły się na jego psychice. Czasem sprawia wrażenie nieco niezrównoważonego. Potrafi być bardzo miły, ale też kompletnie nieokrzesany, a czasem wręcz okrutny i brutalny. Nikomu nie zdradza swojego prawdziwego wieku, ale prawdopodobnie ma dużo więcej lat niż wygląda.
 
 
Imię: Chen Li
Rasa / Narodowość: Ziemianin, Chińczyk z amerykańskim obywatelstwem
Zwód: geolog
Wygląd: wysoki o przeciętnej budowie, długie czarne włosy z reguły spięte w kucyk, ciemne oczy.
Debiut: Rozdział II

Bardzo ambitny i niezwykle inteligentny, mimo że czasem tego nie okazuje. Choć wychował się w Azji, czuje się bardziej Amerykaninem niż Chińczykiem. Uwielbia zdobywać nową wiedzę i umiejętności, co zresztą przychodzi mu z łatwością. Jest perfekcjonistą. Oddany i dobroduszny. Podobnie jak Joanna, zdecydowanie bardziej typ mózgowca niż wojownika, choć chętnie podejmuje się treningów. Chen jest fanem Star Treka, ciężkiej muzyki i gier komputerowych. Lubi też w wolnych chwilach grać na gitarze.


Imię: Derks
Rasa / Narodowość: mouk
Zawód: agent służ specjalnych
Wygląd: wysoki, szczupły i atletyczny, brązowe włosy sięgające ramion, migdałowe oczy, również brązowe, androgeniczna twarz i sylwetka.
Debiut: Rozdział IX

Przykład perfekcyjnego wojownika, silny i świetnie wyszkolony. Lubi życie samotnika, ale jest skory do współpracy i pomocy, gdy zachodzi taka potrzeba. Nie jest zbyt towarzyski, choć potrafi nawiązywać przyjaźnie. Poczucie humoru nie jest jego mocną stroną. Zazwyczaj poważny i opanowany, kiedy trzeba umie być bezwzględny. Raczej konserwatywny, ma mocno wykształcony system wartości i stara się zawsze postępować według swych zasad.


Imię: Gareth Carpenter
Rasa / Narodowość: Ziemianin, Walijczyk
Zawód: oficer lotnictwa
Wygląd: średni wzrost, rude, krótkie włosy, niebieskie oczy, aparycja sympatyczna i misiowata.
Debiut: Rozdział I

Sympatyczny, ale stanowczy przywódca, trochę szalony, z wyraźnym poczuciem humoru. Interesuje się bronią białą i swego czasu należał do bractwa rycerskiego, co niekiedy bywa przydatne. Stara się zachować zimną krew w każdej sytuacji i podejmować racjonalne decyzje. Poza powodzeniem misji najważniejsze jest dla niego bezpieczeństwo jego ludzi i stara się ich odpowiednio szkolić, choć i on czasem miewa chwile słabości. Latanie to jego pasja i uwielbia testować nowe pojazdy. Szybko się do nich przyzwyczaja. Do szczęścia mu wiele nie potrzeba, wystarczy ładna okolica, miłe towarzystwo i dobre piwo. Ma starszego brata Griffitha.


Imię: Hilda Schwarz
Rasa / Narodowość: Ziemianka, Niemka
Zawód: lekarz wojskowy
Wygląd: dość drobna, z blond włosami i dużymi niebieskimi oczami, szczupła twarz.
Debiut: Rozdział II

Początkowo zamknięta w sobie pracoholiczka. Odważna i zaradna, potrafi podejmować bardzo szybkie decyzji, często będące sprawą życia lub śmierci. Bardzo dojrzała, spokojna i opanowana. Nie jest może zbyt towarzyska, ale przy bliższym poznaniu okazuje się całkiem przyjazną osobą. Pochodzi z Monachium. Swego czasu była zagorzałą alpinistką, ale w jej życiu nastąpiły dość drastyczne zmiany.


Imię: Ibhahabi Ibhahab Ib
Rasa / Narodowość: Anahibianin
Zawód: ochroniarz
Wygląd: wysoki, postawny, umięśniony, ma krótkie białe włosy i intensywnie niebieskie oczy
Debiut: Rozdział IX

Jest przyjacielem Abza i ochroniarzem prezydent. Bardzo wierny i oddany. Wbrew pozorom dość uczuciowy. Odbył szkolenie wojskowe więc jest wyjątkowo sprawny fizycznie. Potrafi też doskonale strzelać.


Imię: Iku
Rasa / Narodowość: Anahibianin
Zawód: inżynier
Wygląd: niewysoki, drobny, czerwone oczy, włosy krótkie u góry i nieco dłuższe z tyłu
Debiut: Rozdział II, tom II

Bardzo nieśmiały, zamknięty w sobie i mało pewny siebie. Nie jest zbyt odważny, ale cieszy się, gdy ma możliwość podjąć jakieś wyzwanie. Swój zawód wykonuje najlepiej jak potrafi. Uwielbia majsterkować i tworzyć nowe urządzenia.


Imię: Joanna Dunajewska
Rasa / Narodowość: Ziemianka, Polka
Zawód: fizyk
Wygląd: średni wzrost, przeciętna waga, włosy jasnobrązowe, średniej długości, oczy zielone.
Debiut: Rozdział I

Jest kobietą o silnym i dość trudnym charakterze. Lubi brać sprawy w swoje ręce, czasem trochę za bardzo, przez co miewa konflikty z przełożonymi. Interesuje się survivalem i lubi wyzwania, ale raczej nie jest wojowniczym typem. Bardziej stawia na rozum niż na siłę fizyczną. Interesuje się fantastyką naukową, co w dużej mierze zainspirowało ją w jej pracy. Ma dość odważne pomysły jeśli chodzi o technologie kosmiczne, ale z reguły się sprawdzają. Ma młodszą siostrę Marysię, która jest fryzjerką. Joanna pochodzi z Zakopanego, nic dziwnego więc, że kocha góry, śnieg i jazdę na nartach.


Imię: Jonathan Clark
Rasa / Narodowość: Ziemianin, Amerykanin
Zawód: oficer lotnictwa
Wygląd: ciemna cera, zarost, czarne kręcone włosy, twarz pociągła, ciemne oczy
Debiut: Rozdział I tom II

Jonathan ma meksykańskie korzenie przez co darzy sporym zrozumieniem mniejszości etniczne. Jest bardzo ambitny, ale czuje się niedoceniany. Chce za wszelką cenę pokazać dowódcy swoją wartość, nawet jeśli będzie to oznaczało narażanie własnego życia.Imię: Kelly Durant
Rasa / Narodowość: Ziemianka, Kanadyjka
Zawód: psycholog
Wygląd: Wysoka, czarne włosy zaplecione w wiele małych warkoczyków
Debiut: Rozdział II tom II

Jest nieco zwariowana. Czasem jej zachowanie może wydawać się nieprofesjonalne, ale Kelly doskonale zna się na ludziach i wie, jak do nich dotrzeć. Uwielbia rozmawiać zarówno z Ziemianami jak i z obcymi. W ciężkich sytuacjach stara się robić dobrą minę do złej gry i dbać o morale załogi.


Imię: Peter Price
Rasa / Narodowość: Ziemianin, Amerykanin
Zawód: fizyk
Wygląd: długie siwiejące włosy, zarost
Debiut: Rozdział I

Osoba doświadczona i odpowiedzialna, kierownik ISETu. Choć posiada imponującą wiedzę, zawsze konsultuje swoje pomysły z zaufanymi ludźmi. Jest otwarty na sugestie, spokojny i opanowany.


Imię: Rinan Sumir
Rasa / Narodowość: Anahibianka
Zawód: pilot
Wygląd: piękna kobieta o idealnej sylwetce, ma fioletowe oczy i ufarbowane na czarno włosy, kojarzące się trochę z Kleopatrą
Debiut: Rozdział I tom I

Jest świadoma swoich zalet i ma poczucie wyższości nad innymi, czego nie ukrywa. Cechuje ją bardzo silna osobowość i pewność siebie. Jest przywiązana do rodzimych tradycji i nie chce z nich rezygnować nawet wśród Ziemian, co czasem uchodzi za bezczelność.


Imię: Sys
Rasa / Narodowość: Wywron
Zawód: agent służb specjalnych
Wygląd: jaszczurowaty, pokryty niebiesko-zieloną łuską, z masywnym ogonem i androgeniczną twarzą z mocno zarysowanymi łukami brwiowymi
Debiut: Rozdział I, Wyzwania

Podobnie jak inni wywroni Sys traktuje swoją pracę jak życiową misję, gdyż przyuczano go do niej od najmłodszych lat. W wolnym czasie lubi malować i jest to jego jedyne hobby. Choć żyje na Mloku, skrupulatnie przestrzega wywrońskich praw. Nie rozumie pobratymców, którzy buntują się przeciwko narzuconym im zasadom.


Imię: Teneri Di
Rasa / Narodowość: Olikanka
Zawód: agentka służ specjalnych
Wygląd: wysoka i wysportowana, ma kręcone, rude włosy, lekko piegowatą twarz i zielone oczy
Debiut: Rozdział I, Wyzwania

Teneri jest olikańską arystokratką, ale zdecydowała się służyć na Mloku, gdyż nie czuła się dobrze w swym własnym środowisku. Jest bardzo opanowana i zaradna. Zależy jej na tym, by ludzie doceniali ją ze względu na umiejętności, a nie pochodzenie. Ma partnera na Oliku, którego chętnie sprowadziłaby na Mlok. Ma też siostrę, za którą nie przepada.
 
 
Imię: Thomas McMahon
Rasa / Narodowość: Ziemianin, Szkot
Zawód: oficer, łącznościowiec
Wygląd: Wysoki, szeroki w barkach, krótkie blond włosy, szare oczy, dość toporne rysy twarzy
Debiut: Rozdział I tom II

Tom zawsze stara się świecić przykładem i postępować szlachetnie, niekiedy do przesady. Ma doskonały słuch, co bywa zaletą i utrapieniem. Jest spokojny i pogodny. Gdy ma wobec kogoś dług, stara się go za wszelką cenę spłacić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz